VOOLEY Ostrołęka prezentacja logo

SEZON 2012/2013 

Stowarzyszenie Piłki Siatkowej „VOLLEY” Ostrołęka zostało założone w 2012 roku przez Edwarda Góreckiego, Pawła Pędzicha, Arkadiusza Piastę i Michała Zalewskiego.

W trakcie pierwszej selekcji zawodników, która przypadła na 28.08.2012 roku, został skompletowany skład drużyny w ilości 12 zawodników.  Zespół został zgłoszony do MWZPS na poziomie IV ligi. W tym czasie do gry w lidze zgłosiło się 19 ekip, które podzielono na trzy grupy rozgrywkowe. Nasza drużyna znalazła się w grupie „A”, w której rywalizowaliśmy z pięcioma drużynami. Rundę zasadniczą SPS VOLLEY Ostrołęka zakończył na drugim, premiowanym miejscu do dalszej gry o III ligę.

Pamiętliwy dzień 18.02.2013 roku

18 lutego rozpoczęliśmy kolejny etap w życiu VOLLEY-a. Podjęliśmy grę z pięcioma innymi drużynami o bezpośredni awans do III ligi.

Bolesny koniec sezonu 2012-2013

30 kwietnia czar prysł.  SPS VOLLEY Ostrołęka zajął V miejsce, co definitywnie przekreśliło udział ostrołęczan o grę w III lidze.

Początek nowego

Na początku września 2013 roku,  prezes poddał się do dymisji. Pomimo tak trudnej sytuacji, członkowie, którzy pozostali w klubie postanowili kontynuować jego funkcjonowanie. 27 września przeprowadzono Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie, w trakcie którego zdecydowano, że do czasu wyłonienia nowego prezesa, prowadzenie klubu obejmie menedżer. W trakcie NWZ przyjęto kolejnych członków. W niecałe dwa tygodnie później rozpoczęto pierwsze treningi, by już 20 października na własnej hali podjąć pierwszego przeciwnika.

SEZON 2013/2014

Drugi sezon SPS VOLLEY Ostrołęka w IV lidze siatkówki męskiej. Ostrołęczanie zakończyli sezon na III miejscu w rundzie zasadniczej. Mimo korzystnego rezultatu spotkań, zabrakło dwóch punktów aby cieszyć się z awansu do fazy play-off.

Sezon nie należał do straconych. Przeciwnie, ostrołęczanie rozegrali dobre spotkania jak na drużynę skompletowaną na dwa tygodnie przed rozgrywkami ligowymi. Kibice i sympatycy SPS VOLLEY Ostrołęka byli świadkami dobrych występów  drużyny.

Skład SPS VOLLEY Ostrołęka: Cezary Ossowski, Michał Skiba, Arkadiusz Piasta, Michał Zalewski, Paweł Pędzich, Karol Zubrzycki, Adam Jakubowski, Michał Danielski, Daniel Mierzejewski, Łukasz Kadłubowski, Damian Kaniowski, Wojciech Kulesza.

Trenerzy: Arkadiusz Piasta – I trener, Karol Zubrzycki – II trener.

SEZON 2014/2015

Cel klubu

Celem SPS Volley był awans do III ligi. W fazie ćwierćfinałowej, półfinałowej, a następnie finałowej nasze marzenia chwilami topniały. Ostatecznie ostrołęczanie wygrali wszystkie spotkania, potwierdzając swoją wyższość nad innymi drużynami. Ogromną częścią sukcesu stali się sami zawodnicy, którzy w kryzysowych chwilach umieli zachować chłodny umysł. Także na konto Karola Zubrzyckiego, trenera SPS Volley Ostrołęka należy zapisać ten sukces, który podjął się trenerskiego wyzwania i konsekwentnie przekazywał swoje wskazówki.

Nasza twierdza

Sezon 2014/2015 był dla nas niezwykle udany. Spotkania rozgrywane na hali im. Arkadiusza Gołasia okazały się niezwykle szczęśliwe. W naszej „twierdzy” przez cały sezon straciliśmy w dwóch spotkaniach tylko 3 sety.

Niewątpliwie ten etap jest miłym wspomnieniem. Mamy nadzieję, że kolejny sezon będzie równie udany lecz czy ty tak się stanie … ?

NAJISTOTNIEJSZE DATY W HISTORII KLUBU

– 28.08.2012 – założenie klubu SPS Volley Ostrołęka,

– 25.04.2015 – Mistrz sezonu 2014/2015 | awans do III ligi,

SEZON 2015/2016

Jasno określonym celem przez zarząd było utrzymanie się w rozgrywkach III ligowych. Pomimo nieudanych spotkań wyjazdowych cel został osiągnięty.